משה אבני

משה אבני

“האדם הוא תבנית נוף מולדתו…”

שאול טכרניחובסקי

נולדתי וגדלתי בקיבוץ כפר בלום. טבעי היה שנטמעו בי אותם הערכים שהם היסוד לכל מה שבי: נאמנות למה שהוא נכון, ישר ואמיתי. אינני יודע מה זאת העמדת פנים או עשיית משהו שאין לו בסיס של אמת.

יחד עם לימודי הקריאה והכתיבה, התחלתי לצייר, ככל אשר גדל יחד אתי. לפני שירותי בצבא, למדתי כשנה וחצי בבית הספר לאומנות “בצלאל” – “בצלאל הישן” שהיה ברחוב בצלאל בירושלים – וזאת בעזרת מלגה מטעם בית הספר. שם, בפעם הראשונה, נחשפתי “לעולם האומנות” שהיה אז.

אחרי שירותי הצבאי, הכרתי את הצייר ליאור רוט, ז”ל, מקיבוץ אפיקים. בו מצאתי חיזוק לכיווני האישי בציור ותמיכה לגיבוש המהות הפנימי שלי. ליאור רוט היה צייר גדול ואדם מלא השראה, יחד עם צניעות אמיתית. הייתה לו הבנה עמוקה יותר מכל אדם שהכרתי. ועל זאת אני אומר תודה.

כעת, אני מתגורר בירושלים ומצייר בדירה הקטנה שבה אני גר.

בתחילת שהותי בירושלים, ציירתי בצבעי מים את השכונה שבה גרתי: את המרפסות עם הגרניום, את המכוניות והבתים המשותפים, כעין ירושלים של מטה. אני רגיל ואוהב לעבוד לבד, ולפתח את כל מה שעובר בי בשרטוטים, בסקיצות, וברישומי אקוורל. בהמשך, אני מפתח את הרעיונות שצצו בי לציורים בשמן על בד.

טוב לי במקום הקטן והשקט שבו אני יכול להיות עם עצמי ולנסות להגיע למקום שם אני מרגיש נוח בביטוי והשראה.

שיהיה לכולנו שלום, שפע, ברכה, והבנה.

משה אבני
ירושלים
כסלו תשע”ב – דצמבר 2011

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>